Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mesajı

Deniz Ulaştırma ve İşletme Programından mezun olan öğrenciler 12 ay açık deniz stajı yapmak ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan ilgili sınavlarda başarılı olmak koşuluyla gemilerde Güverte Zabiti olarak çalışabilmektedir.

Gemi Makineleri İşletme Programında mezun olan öğrenciler 6 ay açık deniz, 6 ay atölye stajı olmak üzere toplam 12 ay staj yapmak ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan ilgili sınavlarda başarılı olmak koşuluyla gemilerde Makine Zabiti olarak çalışabilmektedir.

Deniz ve Liman İşletmeciliği Programından mezun olan öğrenciler ise 6 ay deniz stajı yapmak ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan ilgili sınavlarda başarılı olmak koşuluyla Yat Kaptanı yeterliliğine sahip olmaktadır. Deniz ve Liman İşletmeciliğinden mezun olan öğrenciler ayrıca deniz acentelerinde, brokering, lojistik firmalar vb. firmalarda çalışabilmektedir.

Su Altı Teknolojileri Programından mezun olan öğrenciler sanayi dalgıçlığı stajlarını yapmakta ve okullarını bitirince, Birinci sınıf sanayi dalgıcı ve su altı sanayi dalgıçlığı işlerinde görev yapabildiği gibi turizm alanında da dalgıç olarak çalışabilmektedirler.

Denizcilik Meslek Yüksekokulu uluslararası düzeyde gereklerini yerine getirerek, çağın gereksinimlerine göre bilgi ve becerilerle donatılmış, takım çalışmasına uygun olarak problemleri çözebilen, mesleki etik bilincine sahip, girişimcilik ile ilgili bilgilerin farkında olan, liderlik özelliklerine sahip, kendine güvenen ve her konuda gerekli donanımı sağlayan, ülkemizin denizcilik alanında yetişmiş insan gücü ihtiyacını karşılayan nitelikli zabitler yetiştirmeyi amaçlamıştır.

Öğrencilerimizin burada geçirecekleri eğitim-öğretim dönemlerinde sektörün ihtiyaç duyduğu etik değerlere sahip, çevreye saygılı, mesleki bilgisi yeterli, entelektüel birikim sahibi, çoğulcu, yenilikçi ve sosyal sorumluluk sahibi meslek insanı olmasını sağlayacak interaktif bir eğitimi benimsiyoruz.

Uzakyol Kaptanı Hilmi ŞAHLI
Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü